• _MG_3869

  • _MG_3839

Atbalstītāji

4.martā tika atzīmēta piecu gadu jubileja kopš Vecāku māja vērusi durvecakumaja-69vis, lai Bērnu slimnīcas mazo pacientu tuviniekiem nodrošinātu nepieciešamo atbalstu. Jubilejas gadā plānoti vairāki pasākumi, un tas iesācies ar labiem jaunumiem – sadarbības uzsākšanu ar SIA „Maxima Latvija”. Pateicoties uzņēmuma iniciatīvai, turpmāko divu gadu laikā tiks segti Vecāku mājas ikmēneša izdevumi.

Piecu gadu laikā Vecāku mājā nakšņojuši un atbalstu saņēmuši vairāk nekā 2000 bērnu tuvinieki. Vidēji katru mēnesi Vecāku mājas telpās apmetas 65 mazo pacientu radinieki, kuri slimnīcā uzturas 3 – 4 dienas. Visvairāk Vecāku mājas telpās uzturējušās pacientu mammas – 60%, savukārt gandrīz 32% no tuviniekiem bijuši tēti. Vairāk nekā 100 brīvprātīgie darbinieki un mājā strādājošie speciālisti – psihologs, kapelāns, kā arī sociālais darbinieks un sociālais pedagogs – snieguši palīdzību ģimenēm no visas Latvijas, kā arī ārvalstīm.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa norāda, ka Vecāku mājas uzturēšana un apsaimniekošana, par ko rūpējas fonds, šo gadu laikā ir bijis vislielākais izaicinājums, jo līdzekļu piesaiste notikusi pēc dažādu atbalstītāju iespējām. „Esam pateicīgi visiem atbalstītājiem, kuri nav lieguši savu palīdzību. Šo piecu gadu laikā vienmēr ir bijusi nedrošības sajūta par to, vai izdosies piesaistīt līdzekļus un mājas durvis varēs būt atvērtas vecākiem, tāpēc īpaši liels prieks ir par to, ka jubilejas gads nācis ar ļoti vērtīgu dāvanu – Vecāku māja ir ieguvusi ilgtermiņa atbalstītāju SIA „Maxima Latvija”,” stāsta Liene Dambiņa, norādot, ka Vecāku mājas ikmēneša izdevumi sasniedz 5000 eiro.

SIA „Maxima Latvija” vadītāja Jeļena Kondrašova ir gandarīta par uzsākto sadarbību ar Bērnu slimnīcas fondu un Vecāku māju: „Mēs esam priecīgi, ka varam iesaistīties un sniegt palīdzību ģimenēm, kurās bērniņiem ir radušās veselības problēmas, apzinoties gan vajadzību pēc šādas vietas, gan arī nepieciešamību bērnam būt kopā ar tuviniekiem, lai atveseļošanās process noritētu veiksmīgāk.” Jeļena Kondrašova arī norāda, ka uzņēmuma vēlme atbalstīt Vecāku māju nav nejauša – nesen SIA „Maxima Latvija” uzsākusi ģimeņu atbalsta programmu „Augošai Latvijai”, kas apkopo dažādas uzņēmuma iniciatīvas un sadarbības projektus šajā jomā, un kuras galvenais vadmotīvs ir par sakārtotu, drošu un labvēlīgu vidi ģimenei.