• _MG_3869

  • _MG_3839

Vecāku māja

Vecāku māja ir paredzēta Bērnu slimnīcas pacientu vecākiem, kuri vēlas būt blakus savam bērnam, kamēr bērns ārstējas slimnīcā. Visvairāk Vecāku mājas priekšrocības var novērtēt tie vecāki, kuru bērni slimnīcā ārstējas ilgstoši, kā arī tie vecāki, kuriem atrasties blakus bērnam nodaļā nav iespējams.

Vecāku māja atrodas slimnīcas teritorijā Vienības gatves novietnē netālu no bērnu spēļu laukuma. Māja ir paredzēta kā atbalsta punkts slimnīcā esoša bērna vecākiem grūtā dzīves brīdī. Vecāki šeit var justies kā mājās, paši piedaloties apkārtējās vides veidošanā.

Mājā ir 8 guļamistabas ar 21 gultas vietu, veļas mazgājamā istaba, virtuve, kā arī ēdamistaba kopā ar atpūtas istabu. Ja vien Vecāku māja nav pārpildīta, tad vecāki varēs palikt  kopā ar slimā bērna māsām un brāļiem, kā arī vecāks ar bērnu, kurš ierodas, piemēram, uz divām dienām, lai izietu vairākas pārbaudes un saņemtu speciālistu konsultācijas.

Vecāku mājā ir pieejamas psihologa, sociālā darbinieka un kapelāna konsultācijas un palīdzība. Visas konsultācijas tiek sniegtas bez atsevišķas samaksas.

Vecāku mājā tiek rīkotas dažādas pasākumi ar mērķi veicināt no ārpasaules atšķirtā vecāka socializēšanos un jaunu prasmju apguvi laikā, kad nav iespējams strādāt, jo jābūt blakus slimajam bērnam. Šie pasākumi ir pieejami arī mājā nedzīvojošiem vecākiem, kuri dzīvo blakus bērnam slimnīcā.